Головбух

За яких умов платникам в зоні АТО можуть бути відстрочені грошові зобов’язання (податковий борг)

  • 14 липня 2014
  • 23

Міндоходів повідомило про можливість відстрочення грошових зобов’язань для окремих платників податків, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів Донецької та Луганської областей

Міндоходів повідомило про можливість відстрочення грошових зобов’язань (податкового боргу) для окремих платників податків, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів Донецької та Луганської областей. Зокрема, у зв’язку з терористичною загрозою та складною ситуацією (непередбачуваними обставинами), які склались у Донецькій та Луганській областях, та за яких існує ймовірність несвоєчасної сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) або відсутня можливість їх сплати.

Для ініціювання відстрочення грошових зобов’язань платник податків повинен звернутися до органу доходів і зборів за місцем свого обліку або за місцем обліку такого грошового зобов’язання (податкового боргу) з:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

  • письмовою заявою встановленої форми, у якій обов’язково повинні бути зазначені суми платежів (податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені), сплату яких платник податків просить відстрочити, а також строк відстрочення та періоди сплати таких платежів. При цьому суми, строк сплати яких ще не настав, та строк сплати яких вже минув, вказуються окремо; 
  • економічним обґрунтуванням, яке складається з: переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин; аналізу фінансового стану; графіка погашення відстрочених сум; розрахунків прогнозних доходів платника, що гарантують виконання графіка погашення.

Заява подається платником податків тільки разом із документальним підтвердженням (висновком) про настання обставин непереборної сили, отриманим від Торгово-промислової палати України.

Відстрочення надається окремо за кожним податком, збором, штрафною (фінансовою) санкцією (штрафом), пенею. Штрафні санкції, визначені Податковим кодексом України, не застосовуються протягом терміну продовження граничних строків подання податкової декларації.

   У свою чергу податковий борг платника податків, що виник внаслідок обставин непереборної сили, може бути списаний як безнадійний. Для цього платник податків також має звернутися до органу доходів і зборів за місцем обліку безнадійного податкового боргу та/або за місцем обліку такого платника з письмовою заявою, в якій зазначаються суми податків та зборів, що підлягають списанню. До заяви обов’язково додаються документи, які підтверджують, що податковий борг вважається безнадійним.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини