Головбух

Визначення точного часу підпису електронного документа

  • 17 липня 2014
  • 16

Для визначення точного часу накладення електронного цифрового підпису слід використовувати позначку часу, що надається акредитованим центром будь-якому клієнту на його вимогу

Міндоходів повідомило, що до послуг електронного цифрового підпису віднесена, зокрема послуга фіксування часу, яка надається акредитованими центрами сертифікації ключів відповідно до Порядку засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу, затвердженим постановою КМУ від 26.05.2004 № 680.

Враховуючи те, що дія посиленого сертифіката як основного документа, який ідентифікує власника особистого ключа, може бути призупинено в часі, що безумовно впливає на правовий статус електронного цифрового підпису, важливе визначення точного часу накладення електронного цифрового підпису на електронний документ.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Визначення точного часу підпису електронного документа з системного часу на робочій станції користувача недоцільне, оскільки системний час може довільно змінюватися користувачем за його розсудом і така процедура не дає гарантій щодо використання посиленого сертифіката підписувача саме в зазначений час.

Для визначення точного часу накладення електронного цифрового підпису слід використовувати позначку часу, що надається акредитованим центром сертифікації ключів будь-якому клієнту на його вимогу. У процесі фіксування часу позначка часу додається або логічно поєднується з електронними даними таким чином, щоб можливість вносити до них зміни виключається зі збереженням позначки часу після надання послуги фіксування часу.

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів, за бажанням клієнта, надає безкоштовну послугу фіксування часу в автоматичному режимі, одночасно з накладенням електронного цифрового підпису, що не створює дискомфорт під час роботи з електронними документами.

Використання позначки часу відноситься, насамперед, для визначення правового статусу електронного цифрового підпису, накладеного на набір електронних даних, а не до електронного документа в цілому. Враховуючи те, що електронний цифровий підпис підтверджує цілісність набору електронних даних, позначка часу може використовуватися для доведення факту існування зазначених електронних даних в момент накладення електронного цифрового підпису.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги