Головбух

Як суд розвінчав одну з підстав податкових «домагань» до агропідприємства

  • 18 липня 2014
  • 18

ВАСУ, погодившись із судом першої інстанції, визнав необґрунтованими доводи податкового органу щодо неможливості вирощування підприємством-позивачем сільськогосподарської продукції та реалізації її певним контрагентам-покупцям

ВАСУ, погодившись із судом першої інстанції, визнав необґрунтованими доводи податкового органу щодо неможливості вирощування підприємством-позивачем сільськогосподарської продукції та реалізації її певним контрагентам-покупцям і необхідності позбавлення позивача, зокрема, на цій підставі статусу платника ФСП.

Відповідні висновки податківців грунтуються лише на інформації органу статистики щодо середньої врожайності окремих видів сільськогосподарських культур та довідці Херсонського державного аграрного університету щодо строків висаджування, способу висаджування, збору врожаю овочів. Однак податкове законодавство не передбачає підстав використання такої інформації під час проведення документальних перевірок та наслідки відхилення діяльності платника податків від середньостатистичної. Та й узагалі оцінка ефективності використання земельних угідь та перевірка кількості вирощеної продукції не є компетенцією податкового органу.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Податковий орган віддав перевагу лише інформації про середньостатистичну діяльність звичайного сільгоспвиробника без урахування особливостей діяльності підприємства, без аналізу виробничих потужностей, кількості закупленої та використаної розсади, насіння, матеріалів, з урахуванням залишків на день проведення перевірки, кількості електричної енергії, палива, чисельності працівників, розміру виплаченої заробітної плати та інших елементів витрат виробництва та реалізації товарів (робіт, послуг), що підтверджують зобов’язання зі сплати податків, та інших показників.

Крім того, суд указав на те, що з акту перевірки не вбачається детального ознайомлення державних податкових ревізорів-інспекторів із виробничим процесом підприємства, визначенням основних витратних елементів виробництва, за фактичним використанням яких можна визначити орієнтовні обсяги випуску продукції. Не встановлено податківцями і фактів прихованої (не відображеної у документах підприємства) закупівлі овочів у інших виробників або посередників або таких, для виявлення яких були вчинені зустрічні перевірки, оперативно-розшукові заходи тощо. Не опитані працівники підприємства і особи, які перебували у трудових відносинах або у відносинах найму, про отримані ними доходи, не опитано покупців овочів щодо  питання реальності отримання та перевезення овочів від позивача. Так само й не доведено вчинення посадовими особами позивача дій, спрямованих на приховання або маскування незаконного походження овочевої продукції, джерела її походження, місцезнаходження, переміщення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини