Головбух

Як сплатити податки за мобілізації підприємця

  • 21 липня 2014
  • 24

Мобілізовані підприємці на весь період військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з ПДФО, єдиного податку і ЄСВ

8 червня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», яким запроваджено низку пільг для мобілізованих осіб. Зокрема, ідеться про звільнення від сплати ПДФО, єдиного податку та ЄСВ.

Так, мобілізовані підприємці й особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, на весь період військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з ПДФО, єдиного податку і ЄСВ, за умови, що такі самозайняті особи не мають найманих працівників.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Підставою для цього є:

  • заява самозайнятої особи;
  • копія військового квитка або іншого документа із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Вказані документи подаються до органу доходів і зборів за місцем реєстрації впродовж 10 днів після демобілізації.

Якщо ж мобілізована самозайнята особа має найнятих працівників і на строк своєї військової служби уповноважує іншу особу виплачувати працівникам заробітну плату та/або інші доходи, то обов’язок із нарахування та утримання ПДФО з таких виплат несе ця уповноважена особа.

До того ж така уповноважена особа виконує зобов’язання з ЄСВ, визначені підпунктами 1 (окрім сплати ЄСВ) — 6, 10, 12 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Нараховані й утримані ПДФО і ЄСВ сплачуються фізичною особою — підприємцем протягом 180 днів після демобілізації з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Звітність про суми податків та ЄСВ, нарахованих протягом військової служби ФОП уповноваженою особою, подається демобілізованим підприємцем у порядку та строки, встановлені ПКУ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Вказані норми застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 № 303.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги