Головбух

Закони про Державну службу зайнятості вдосконалені

  • 25 липня 2014
  • 20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності державної служби зайнятості»

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності державної служби зайнятості».

Законом передбачено, що середня заробітна плата (дохід) для розрахунку розміру допомоги з безробіття визначається на підставі даних персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного страхування, що надаються в електронному вигляді Пенсійним фондом України, та довідок про грошове забезпечення, наданих військовими частинами чи органами, де особа проходила службу, за формою, встановленою Кабміном.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Даним законом вносяться зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Визначені повноваження правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Так, виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, що забезпечує виконання рішень правління. Державний центр зайнятості та центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські центри зайнятості, районні, міськрайонні, міські та районні у містах, міжрайонні (у разі їх утворення) центри зайнятості виконують функції виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів. Директор Державного центру зайнятості та його заступники є, відповідно, керівником та заступниками керівника виконавчої дирекції Фонду.

Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу.

Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання вимог законодавства про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.

Також законом передбачено, що застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги з безробіття визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), але не менше ніж мінімальний розмір допомоги з безробіттю, встановлений правлінням Фонду для цієї категорії осіб, залежно від страхового стажу.

Окрім цього, вносяться зміни до Закону України «Про зайнятість населення». Послуги, пов’язані зі сприянням зайнятості та соціальним захистом населення від безробіття, надаються державною службою зайнятості безоплатно. Послуги, що надаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, не належать до адміністративних послуг, визначених Законом України «Про адміністративні послуги».

Відповідно до закону, у разі провадження суб’єктом господарювання діяльності з наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця без отримання відповідного дозволу стягується штраф у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. У разі несплати (відмови від сплати) протягом місяця передбачених штрафів їх стягнення здійснюється в судовому порядку.

Також зазначено, що надання роботодавцям, які працевлаштовують молодь на перше робоче місце за отриманою спеціальністю компенсації відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» до 1 січня 2015 року здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги