Головбух

Розрахунок нормативу для працевлаштування інвалідів не залежить від санітарії та гігієни робочого місця

  • 28 липня 2014
  • 16

Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів має розраховуватися роботодавцем виходячи з середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік

Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів має розраховуватися роботодавцем виходячи з середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік (тобто від загальної чисельності працюючих), а не від кількості робочих місць, що відповідають санітарно-гігієнічним нормам праці.

Такого правового висновку дійшов Верховний Суд України, вирішуючи питання неоднакового застосування положень статей 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Зокрема, за змістом статті 19 Закону № 875, для підприємств, установ, організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих (середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік).

Проте, на думку окремих судів, у тому числі й касаційних, такий норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів має розраховуватися підприємством без урахування робочих місць, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам праці. З позиції ВСУ, це зовсім не узгоджується з вимогами чинного законодавства.

У розглядуваній справі роботодавець лише частково виконав норматив для працевлаштування інвалідів: щомісяця направляв звіти за формою № 3-ПН про наявність лише 1 робочого місця (замість наявних 59) для працевлаштування інвалідів. А  тому застосування територіальним відділенням Фонду соцзахисту інвалідів до цього підприємства адміністративно-господарських санкцій визнано судом правомірним.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини