Головбух

На чужий коровай очей не поривай, або Хто штрафує за недекларування валюти

  • 28 липня 2014
  • 36

Апеляційний суд зазначив, що пунктом 16 Декрету КМУ від 19.02.1993 № 15-93 чітко визначено компетентний орган, який здійснює застосування фінансових санкцій за порушення статті 9 цього Декрету

Повністю погоджуючись із висновком суду першої інстанції, апеляційний суд зазначив, що пунктом 16 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93 (далі — Декрет) чітко визначено компетентний орган, який здійснює застосування фінансових санкцій за порушення статті 9 цього Декрету (недекларування валютних цінностей та іншого майна), та водночас не передбачено множинного тлумачення відповідних положень.

Зокрема, право на застосування санкцій, передбачених статтею 16 Декрету, закріплене виключно за Нацбанком та за його визначенням — за підпорядкованими йому установами.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Указ же Президента України «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства» від 27.06.1999 № 734/99 та Положення про валютний контроль, затверджене постановою НБУ від 08.02.2000 № 49, якими податкові органи наділено повноваженнями застосовувати до резидентів і нерезидентів України санкції, передбачені пунктом 2 статті 16 Декрету, на думку суду, не підлягають застосуванню. Врегульовуючи по-іншому питання, які вже були врегульовані законом, останні суперечать обмеженням, встановленим пунктом 4 Перехідних положень Конституції України та необґрунтовано створюють протиріччя в правовому регулюванні відносин.

Оскільки зазначений Декрет має силу закону, тобто вищу юридичну силу, аніж укази Президента України та постанови НБУ, застосування до підприємства штрафних санкцій у цьому випадку не належить до компетенції податкового органу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини