Головбух

Визначаємо дату виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку

  • 28 липня 2014
  • 18

Операції з реалізації підакцизних товарів з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу є об’єктом оподаткування акцизним податком

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що відповідно до підпункту 213.1.2 статті 213 Податкового кодексу України, операції з реалізації (передачі) підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, здійснення внесків до статутного капіталу, а також своїм працівникам є об’єктом оподаткування акцизним податком.

Згідно з пунктом 216.6 статті 216 Кодексу, за використання підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб датою виникнення податкових зобов’язань є дата їх передачі для такого використання, крім використання для виробництва підакцизних товарів (продукції).

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІУ  зі змінами та доповненнями, бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Частиною 1 статті 9 Закону № 996 передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факт здійснення такої операції.

Господарська операція — це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів і зобов’язань, власному капіталі підприємства.

Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення (частина 1 статті 9 Закону № 996).

Первинні документи повинні мати такі обов’язкові реквізити як:

  • назва документа;
  • дата й місце складання;
  • назва підприємства, від імені якого складається документ;
  • зміст і обсяг господарської операції;
  • одиниця виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного й аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку. Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені (частини 3 і 5 Закону № 996).

Якщо виробник підакцизних товарів (продукції) передає їх на власні виробничі потреби, то така передача проводиться на підставі первинного документу (накладної на внутрішнє переміщення) з підзвіту однієї матеріальної особи в підзвіт іншої. У кінці місяця виробник списує таку продукцію зі своїх працівників як використану та проводить записи на рахунках бухгалтерського обліку зі списання товарів (продукції) з одного рахунку на інший, тобто здійснює господарську операцію, за результатами якої змінюються активи даного підприємства.

Отже, дата виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку за операціями з передачі підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб визначається на підставі первинного документу, що засвідчує факт такої передачі, а декларування податкових зобов’язань з акцизного податку в декларації акцизного податку здійснюється за період, у якому відбулася така передача.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини