Головбух

Уряд повторно вносить до Парламенту необхідні для країни законопроекти

  • 28 липня 2014
  • 16

Прийняття змін до держбюджету, прийняття змін до Податкового кодексу, схвалення рішення щодо української газотранспортної системи – це ключові речі, які повинні бути на порядку денному країни

Сьогодні, 28 липня, в Будинку Уряду відбувся брифінг за участі прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Прем’єр нагадав, що 24 липня «внаслідок непрогнозованого і без попередження розпаду коаліції були провалені ключові закони, необхідні для України». Серед цих законопроектів — проекти змін до Державного бюджету України на 2014 рік, до Податкового кодексу, а також «закон, якого більше всього боїться Російська Федерація, але який потрібен Україні, — про спільну експлуатацію і модернізацію газотранспортної системи України».

Яценюк наголосив, що провал цих законопроектів тягне за собою відсутність фінансування українських Збройних Сил і нагадав: Міністерство фінансів України чітко доповіло, що з 1 серпня «немає чим платити заробітну платню Збройним Силам, Національній гвардії і всім тим, хто захищають Україну».

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Глава Уряду також повідомив, що провів розмову з директором-розпорядником Світового банку та МВФ: «Неухвалення цих законодавчих актів — це зрив програми з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком».

На брифінгу були зазначені основні моменти законопроектів, які Уряд вносить до Парламенту.

За словами Арсенія Яценюка, Міністерство фінансів оприлюднило всю інформацію про використання 8 мільярдів гривень із коштів резервного фонду Державного бюджету, які пішли на підтримку українських Збройних Сил. У проекті змін до Державного бюджету України Уряд пропонується додаткове фінансування для українських Збройних Сил, Національної гвардії та всіх задіяних в Антитерористичній операції у 9,1 мільярда гривень.

«Друга стаття витрат — це відновлення Сходу України. Ми пропонували близько 8 мільярдів гривень. Але після коригування до кінця поточного року ми передбачаємо суму в розмірі 3,3 мільярда гривень на відновлення знищеної інфраструктури Сходу».

Окрім цього, проект змін до Держбюджету передбачає виділення окремо мільярду гривень на соціально-економічний розвиток регіонів.

Щодо рішень про збалансування бюджету та зменшення витрат Арсеній Яценюк повідомив: «Народні депутати України і члени Кабінету Міністрів — усі будуть сидіти на голому окладі. Це мінус 400 мільйонів гривень по центральних органах виконавчої влади». Уряд України також пропонує скоротити витрати на утримання всіх контролюючих органів і інспекцій на 70%.

Проект змін до Держбюджету передбачає введення тимчасового податку — військового збору розмірі 1,5% додатково до податку на доходи фізичних осіб, який вводиться лише до кінця поточного року.

«Окремий блок питань, який викликає найбільший супротив в стінах Парламенту, — це оподаткування надприбуткових бізнесів», — зазначив Глава Уряду, нагадавши, що чотири місяці тому під час ухвалення в Парламенті законодавчого пакету Уряду «вдалося оподаткувати тільки одного олігарха на прізвище Ахметов — в чотири рази була збільшена рентна ставка на руду».

«Зараз ми хочемо зробити те, що не вдалося зробити чотири місяці тому через відсутність голосів у Парламенті, — додаткові рентні платежі на нафту й газ — на те, що є надприбутковим», — сказав він.

Уряд готовий далі переглядати рентну ставку на руду «в тому випадку, якщо ставки на руду на конкурентних ринках, в першу чергу Росії, відповідають українським».

Щодо заходів зі стимулювання, то «до Парламенту вноситься пропозиція щодо звільнення на період до року від рентних платежів нових свердловин, тільки за умови, якщо ці кошти від ренти будуть прямо поступати на спецрахунки і відправлятися на буріння нових свердловин».

Окремо на розгляд Уряду Арсеній Яценюк внесе пропозицію щодо визначення мінімальної ціни на природний газ і нафту, з якої сплачуються податки.

Щодо боротьби з податковими ямами було зазначено, що до Парламенту вноситься законопроект про введення спеціальних рахунків з податку на додану вартість. За словами Глави Уряду, запропонована Кабміном модель дасть можливість всім чесним платникам податків «як платити ПДВ, так і отримувати відшкодування податку на додану вартість». Уряд також пропонує зменшити ставку оподаткування єдиним соціальним внеском і при цьому розширити базу оподаткування.

Щодо законопроекту про реформування системи управління газотранспортною системою України, Арсеній Яценюк нагадав: цей проект закону передбачає, що ГТС залишається в державній власності, а оператором ГТС може бути виключно компанія, в якій держава володіє контрольним пакетом акцій — 51%.

«Позачергова сесія Парламенту — перше. Усі депутати до залу Верховної Ради — друге. Голосування за всі законопроекти, які вніс Уряд і які відповідають пропозиціям, які вносили депутати Парламенту, — третє. Прийняття змін до Державного бюджету, до Податкового кодексу, схвалення рішення щодо української газотранспортної системи — це ключові речі, які повинні бути на порядку денному країни», — підсумував Прем’єр-міністр України. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги