Робоча ситуація дня: Бухгалтерський облік втрат від загибелі врожаю

31 липня 2014 30
Які особливості бухгалтерського обліку втрат від загибелі врожаю?

Згідно з пунктом 2.25 Методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики від 18.05.2001 № 132, нестачі та втрати від псування цінностей відносяться до інших витрат операційної діяльності. Згідно з Планом рахунків такі втрати враховуються на субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».

Бухгалтерські проводки з формування собівартості сільськогосподарської продукції і списання втрат від загибелі урожаю такі:

1. Оприбутковується продукція рослинництва у міру її збору (вирощування) за нормативною собівартістю на підставі Щоденника надходження сільськогосподарської продукції (форма № 81), акта приймання і розрахунку: дебет рахунку 27 — кредит рахунку 23.
2. Впродовж року фіксуються витрати на виробництво продукції: дебет рахунку 23 — редит рахунків 13, 20, 22, 28, 631, 685, 65, 661 та ін.
3. Коригується (донараховується або сторнується) нормативна собівартість до рівня фактичної (дебетове сальдо рахунку 23) згідно з розрахунком: дебет рахунку 27 — кредит рахунку 23.

4. Відображаються втрати від загибелі урожаю: дебет субрахунку 949 — кредит рахунку 27. Тут, очевидно, первинним документом буде акт, складений комісією за оцінкою наслідків від загибелі урожаю і затверджений керівником сільгосппідприємства із зазначенням причин загибелі, найменувань продукції, її кількості, ціни, суми. Також потрібен письмовий висновок відповідної служби — гідрометеорологічної служби, органів державного пожежного нагляду, карантинної служби, станції захисту рослин, особливо це важливо, якщо ризик загибелі врожаю застрахований.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль