Головбух

Робоча ситуація дня: Бухгалтерський облік втрат від загибелі врожаю

  • 31 липня 2014
  • 31

Які особливості бухгалтерського обліку втрат від загибелі врожаю?

Згідно з пунктом 2.25 Методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики від 18.05.2001 № 132, нестачі та втрати від псування цінностей відносяться до інших витрат операційної діяльності. Згідно з Планом рахунків такі втрати враховуються на субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».

Бухгалтерські проводки з формування собівартості сільськогосподарської продукції і списання втрат від загибелі урожаю такі:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

1. Оприбутковується продукція рослинництва у міру її збору (вирощування) за нормативною собівартістю на підставі Щоденника надходження сільськогосподарської продукції (форма № 81), акта приймання і розрахунку: дебет рахунку 27 — кредит рахунку 23.
2. Впродовж року фіксуються витрати на виробництво продукції: дебет рахунку 23 — редит рахунків 13, 20, 22, 28, 631, 685, 65, 661 та ін.
3. Коригується (донараховується або сторнується) нормативна собівартість до рівня фактичної (дебетове сальдо рахунку 23) згідно з розрахунком: дебет рахунку 27 — кредит рахунку 23.

4. Відображаються втрати від загибелі урожаю: дебет субрахунку 949 — кредит рахунку 27. Тут, очевидно, первинним документом буде акт, складений комісією за оцінкою наслідків від загибелі урожаю і затверджений керівником сільгосппідприємства із зазначенням причин загибелі, найменувань продукції, її кількості, ціни, суми. Також потрібен письмовий висновок відповідної служби — гідрометеорологічної служби, органів державного пожежного нагляду, карантинної служби, станції захисту рослин, особливо це важливо, якщо ризик загибелі врожаю застрахований.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги