Головбух

Коли прийматимуть документи щодо декларування зміни цін на ліки

  • 1 серпня 2014
  • 12

Норма, яка вводить державне регулювання цін на лікарські засоби та вироби медпризначення з використанням референтного ціноутворення, застосовуватиметься лише після набрання чинності відповідних наказів МОЗ України

1 серпня 2014 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» від 02.07.2014 № 240, запроваджено державне регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів шляхом декларування змін оптово-відпускних цін на них з використанням механізму референтного ціноутворення на препарати та спрощеної процедури декларування цін на вироби медичного призначення.

МОЗ України було надано доручення протягом двох місяців привести власні нормативні документи для належної реалізації нового Порядку декларування змін оптово-відпускних цін на медичну продукцію. Таким чином, норма, яка вводить державне регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення з використанням механізму референтного ціноутворення, застосовуватиметься лише після набрання чинності таких документів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Нині в МОЗ України вже розробили два проекти таких наказів, які розміщені для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства. Зокрема розроблено проект спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Порядку розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб», який сприятиме запровадженню прозорого механізму щодо розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб, що буде враховуватися Державною інспекцією з контролю за цінами під час надання висновку щодо економічної обґрунтованості розрахунку оптово-відпускної ціни на лікарський засіб.

Також розроблено проект наказу МОЗ України «Про затвердження Положення про реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, порядок внесення до нього змін та форм декларації зміни оптово-відпускної ціни на лікарський засіб та виріб медичного призначення», яким передбачено затвердити порядок ведення реєстру цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, а також форми декларації зміни оптово-відпускної ціни на медичну продукцію.

Лише після проходження процедури громадського обговорення цих наказів та їх державної реєстрації в Міністерстві юстиції України від заявників будуть прийматися документи на декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини