Робоча ситуація дня: Підстава для нарахування амортизації новозбудованого об’єкта

1 серпня 2014 47
Що є підставою для нарахування амортизації будівлі (ІІ категорія складності): Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрована у Держархбудконтролі, чи Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, якщо реєстрація декларації відбулась після видачі свідоцтва?

Що є підставою для нарахування амортизації будівлі (ІІ категорія складності): Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрована у Держархбудконтролі, чи Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, якщо реєстрація декларації відбулась після видачі свідоцтва?

Частиною 2 статті 331 Цивільного кодексу України визначено три умови виникнення права власності на новостворене нерухоме майно: завершення будівництва, прийняття об’єкта нерухомого майна в експлуатацію та його державна реєстрація.
Відповідно до пункту 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 461 (далі — Порядок № 461), прийняття в експлуатацію об’єктів, що належать до I-III категорії складності, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією поданої замовником Декларації про готовність об’єкта до експлуатації (далі — декларація). Декларація є дозвільним документом щодо прийняття об’єкта нерухомого майна в експлуатацію. Документом, який засвідчує право власності на нерухоме майно, є відповідне свідоцтво, зареєстроване в бюро технічної документації. Експлуатація об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється (п. 12 Порядку № 461).
Пунктом 10 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.2003 № 561, передбачено, що підставою для зарахування на баланс основних засобів є акт приймання-передачі (введення в експлуатацію). Відповідно до підпунктів 145.1.2 та 145.1.9 Податкового кодексу України нарахування амортизації здійснюється підприємством за методом та протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, що встановлені наказом про облікову політику підприємства при визнанні цього об’єкта активом.
Підставою для нарахування амортизації будівлі ІІ категорії складності є акт її приймання-передачі (введення в експлуатацію), складений після реєстрації декларації відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-ІV.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль