Головбух

Робоча ситуація дня: Підстава для нарахування амортизації новозбудованого об’єкта

  • 1 серпня 2014
  • 50

Що є підставою для нарахування амортизації будівлі (ІІ категорія складності): Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрована у Держархбудконтролі, чи Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, якщо реєстрація декларації відбулась після видачі свідоцтва?

Що є підставою для нарахування амортизації будівлі (ІІ категорія складності): Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, зареєстрована у Держархбудконтролі, чи Свідоцтво про право власності на нерухоме майно, якщо реєстрація декларації відбулась після видачі свідоцтва?

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Частиною 2 статті 331 Цивільного кодексу України визначено три умови виникнення права власності на новостворене нерухоме майно: завершення будівництва, прийняття об’єкта нерухомого майна в експлуатацію та його державна реєстрація.
Відповідно до пункту 2 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 461 (далі — Порядок № 461), прийняття в експлуатацію об’єктів, що належать до I-III категорії складності, проводиться шляхом реєстрації Державною архітектурно-будівельною інспекцією поданої замовником Декларації про готовність об’єкта до експлуатації (далі — декларація). Декларація є дозвільним документом щодо прийняття об’єкта нерухомого майна в експлуатацію. Документом, який засвідчує право власності на нерухоме майно, є відповідне свідоцтво, зареєстроване в бюро технічної документації. Експлуатація об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється (п. 12 Порядку № 461).
Пунктом 10 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.2003 № 561, передбачено, що підставою для зарахування на баланс основних засобів є акт приймання-передачі (введення в експлуатацію). Відповідно до підпунктів 145.1.2 та 145.1.9 Податкового кодексу України нарахування амортизації здійснюється підприємством за методом та протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, що встановлені наказом про облікову політику підприємства при визнанні цього об’єкта активом.
Підставою для нарахування амортизації будівлі ІІ категорії складності є акт її приймання-передачі (введення в експлуатацію), складений після реєстрації декларації відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-ІV.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини