Головбух

Відображення в обліку повернення поворотної фіндопомоги

  • 4 серпня 2014
  • 21

Для відображення суми коштів, переданої платнику податку в користування, як поворотної фінансової допомоги, її повернення повинно здійснюватись виключно грошовими коштами

На черговому сеансі телефонного зв’язку «Гаряча лінія», проведеному Державною податковою інспекцією в Печерському районі, на запитання абонентів відповідала начальник управління оподаткування та контролю об’єктів і операцій ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві Світлана Карпенко.

Було розглянуто питання відображення в податковому обліку повернення поворотної фінансової допомоги ОЗ або товарно-матеріальними цінностями.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12. 2010 № 2755-VI, поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Для того, щоб сума коштів, що передана платнику податку в користування, відображалась у податковому обліку як поворотна фінансова допомога, умови її надання мають відповідати вимогам вищезазначеного підпункту, тобто повернення поворотної фінансової допомоги повинно здійснюватись виключно грошовими коштами.

Якщо умови договору передбачають повернення фінансової допомоги (позики) основними засобами або товарно-матеріальними цінностями, то договір не буде вважатись договором про надання поворотної фінансової допомоги з метою оподаткування податком на прибуток. При цьому передача основних засобів або товарно-матеріальних цінностей іншій особі відображається в податковому обліку як реалізація таких основних засобів або товарно-матеріальних цінностей.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги