Головбух

Робоча ситуація дня: Відповідальність за відсутність індивідуальної контрольної книжки водія

  • 5 серпня 2014
  • 65

Чи обов’язково водій, який здійснює перевезення, повинен мати контрольну книжку щодо обліку робочого часу, якщо відсутній тахограф? Яка відповідальність за відсутність такої книжки?

Чи обов’язково водій, який здійснює перевезення, повинен мати контрольну книжку щодо обліку робочого часу, якщо відсутній тахограф? Яка відповідальність за відсутність такої книжки?

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

На автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами поширюються вимоги Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340 (далі ― Положення № 340). Це Положення не поширюється на перевезення пасажирів чи/та вантажів, які здійснюються фізичними особами за власний рахунок для власних потреб без використання праці найманих водіїв.

Відповідно до пункту 6.1 розділу VI Положення № 340 автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

При цьому пункт 6.1 Положення № 340 набирає чинності для:

  • нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 150 км, перевезення небезпечних вантажів ― з 01.06.2012;
  • перевезення вантажів колісними транспортними засобами з повною масою понад 12 тонн, нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю від 50 до 150 км ― з 01.06.2013;
  • перевезення вантажів колісними транспортними засобами з повною масою від 3,5 тонн до 12 тонн ― з 01.06.2015.
До набрання чинності пункту 6.1 розділу VI Положення водії, які керують вищевказаними транспортними засобами, не обладнаними тахографами, ведуть індивідуальну контрольну книжку водія за формою згідно з додатком 3 цього Положення (п. 6.3 р. VI Положення № 340).

Індивідуальною контрольною книжкою може бути зошит з розкресленими графами, в яких зазначається дата, марка транспортного засобу, маршрут руху, показник одометра, початок робочої зміни, тривалість перерви між періодами керування за зміну, кінець робочої зміни, тривалість змінного періоду керування та міжзмінного відпочинку, підпис водія, відмітки про перевірки.

Відповідальність перевізника за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачена статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III. Відповідно до даної статті відповідальність за надання послуг з перевезення без оформлення належних документів (а до таких документів належить у тому числі індивідуальна книжка водія) передбачена у вигляді накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн.

Також даною статтею передбачена відповідальність за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів у вигляді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини