Усе про військовий збір

6 серпня 2014 25
Інформаційно-довідковий департамент ДФС України надав роз’яснення щодо проблемних питань, пов’язаних із військовим збором

Хто є платниками військового збору?

Відповідно до підпункту 1.1 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі — ПКУ), платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 ПКУ. Таким чином, платниками є:

  • фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
  • податковий агент.

Що є об’єктом оподаткування військовим збором?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з:

  • трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами;
  • виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

На який період встановлюється військовий збір?

Із 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» від 31.07.2014 № 1621, яким, зокрема, встановлено військовий збір. Він встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

Яка ставка військового збору?

Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування відповідно до підпункту 1.3 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ.

Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?

Згідно з підпунктом 1.5 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ, відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 ПКУ. Цією особою є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку. Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету військового збору з інших доходів, є:

  • податковий агент — для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні;
  • платник податку — для іноземних доходів і доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) військового збору до бюджету.

Як здійснюється нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору?

Відповідно до підпункту 1.4 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ, зарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 пункту 16 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (1,5% від об’єкта оподаткування).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль