Головбух

ВАСУ уточнив дату, з якої припиняється перебіг строків розрахунків у ЗЕД

  • 6 серпня 2014
  • 38

Строки зарахування виручки від нерезидента за надані послуги зупиняються з дати звернення до суду, і пеня за їх порушення в цей період не сплачується

Із позиції ВАСУ, строки зарахування виручки від нерезидента за надані послуги відповідно до положень Закону України «Про порядок розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 № 185/94-ВР (далі — Закон № 185) зупиняються саме з дати звернення до суду, і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.

Зокрема, згідно з частиною 2 статті 4 Закону № 185, у разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, зазначених у експортно-імпортних контрактах, строки, передбачені статтями 1 і 2 Закону № 185, зупиняються без сплати пені за їх порушення.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

При цьому юридичним фактом, що встановлює процесуальні відносини між сторонами спору і судом, є, насамперед, звернення позивача до суду, а не порушення провадження у справі.

Тобто датою прийняття судом позовної заяви, з якої зупиняється терміни, передбачені статтями 1 і 2 Закону № 185, є саме дата звернення резидента до суду з позовною заявою про стягнення з нерезидента заборгованості за зовнішньоекономічним контрактом.

Оскільки податковим органом не доведено обґрунтованості висновку акта перевірки, що став підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення, яким платнику податків (резиденту) визначено суми грошового зобов’язання зі сплати пені з дебіторської заборгованості по його контрагенту-нерезиденту, ВАСУ задовольнив у цій частині позовні вимоги платника податків.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини