Головбух

Акт про неможливість проведення зустрічної звірки не є підставою для змін в облікових даних операцій з ПДВ

  • 6 серпня 2014
  • 20

Зміни в облікових даних операцій з ПДВ здійснюються лише на підставі податкових повідомлень-рішень або довідок, складених за результатами перевірок

Зміни в облікових даних операцій з ПДВ здійснюються лише на підставі податкових повідомлень-рішень чи на підставі довідок, складених за результатами перевірок, коли контролюючим органом не виявлено фактів порушень платником податків законодавства України.

Відтак внесення змін до облікових карток платника податків, що не пов’язані зі зміною податкового навантаження (тобто податкової звітності, розшифровки результатів автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні центрального податкового органу) з ПДВ, можливе лише на підставі або самостійно поданої декларації платника ПДВ, або прийнятого контролюючим органом податкового повідомлення-рішення після закінчення строків його узгодження. І аж ніяк не на підставі акту про неможливість проведення зустрічної звірки платника податків.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Враховуючи те, що відповідні податкові повідомлення-рішення податковим органом не приймались, а дії останнього щодо зменшення задекларованих податкових зобов’язань та податкового кредиту платника податків призвели до негативних правових наслідків (у вигляді зміни показників податкових зобов’язань та податкового кредиту), апеляційний суд дійшов висновку, що податковим органом порушено права та інтереси платника, оскільки такі зміни несуть за собою податкові зобов’язання. А тому були задоволені позовні вимоги платника податків, зокрема, про зобов’язання податкового органу відновити в електронній базі даних «Податковий блок» суми податкового кредиту та суми податкових зобов’язань, які платник включив до податкових декларацій з ПДВ.

Крім того, суд зазначив, що у податковому праві визнається критерій добросовісності платника, який передбачає законність дій платника у сфері податкових правовідносин (у тому числі й щодо формування даних податкового обліку), доки це не спростовано у порядку, встановленому Податковим кодексом України (ПК). Наведене також виключає можливість застосування до платника негативних правових наслідків (зокрема, у вигляді вилучення з електронної бази даних задекларованих ним показників) до моменту донарахування платникові податкового зобов’язання в порядку статті 54 ПК та його узгодження.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги