Робоча ситуація дня: Вартість навчання, сплаченого підприємством за працівника, оподатковується ПДФО при звільненні

6 серпня 2014 44
Державне підприємство уклало з працівниками договори, згідно з якими працівники навчаються за дорученням підприємства в навчальних закладах, а підприємство оплачує навчання. Деякі працівники звільнились за згодою сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю), але підприємство продовжує оплату навчання. Чи потрібно нараховувати ПДФО на суму понесених підприємством витрат на навчання працівників при їх звільнені, якщо обов’язок відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання ще не припинено та підприємство продовжує оплату навчання?

Державне підприємство уклало з працівниками договори, згідно з якими працівники навчаються за дорученням підприємства в навчальних закладах, а підприємство оплачує навчання. Деякі працівники звільнились за згодою сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю), але підприємство продовжує оплату навчання. Чи потрібно нараховувати ПДФО на суму понесених підприємством витрат на навчання працівників при їх звільнені, якщо обов’язок відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання ще не припинено та підприємство продовжує оплату навчання?

Так,

підприємство має нарахувати податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Адже сума сплаченої вартості навчання вважатиметься для фізособи додатковим благом (абз. другий пп. 165.1.21 Податкового кодексу України).

Оскільки такий дохід для фізособи буде вважатись одержаним у негрошовій формі, то підприємство при оподаткуванні має застосувати натуральний коефіцієнт.

Якщо частина вартості навчання раніше потрапила під оподаткування ПДФО, то повторно її оподатковувати не потрібно.

У формі № 1ДФ суму сплаченої підприємством вартості навчання, яка підлягає оподаткуванню, відображають з ознакою доходів «126».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль