Головбух

Уряд запропонував реформу єдиного соціального внеску

  • 7 серпня 2014
  • 12

Уряд України пропонує кардинальні зміни в оподаткуванні заробітної плати

Уряд України пропонує кардинальні зміни в оподаткуванні заробітної плати. Про це на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 6 серпня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Глава Уряду зазначив, що в Україні левова частка заробітних плат виплачується в конвертах: «Тіньова економіка, тіньові зарплати, а потім відсутність пенсій, соціальних пільг і допомог. Так само й відсутність коштів у Державному бюджеті».

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Він нагадав, що загальне навантаження на фонд оплати праці в країнах-членах Європейського Союзу складає приблизно 36%, в Україні — 55%. «На 20% більше навантаження на оплату праці в Україні, ніж на куди більш конкурентних і сильніших ринках — Європейського Союзу».

Наразі сплачується два платежі із зарплатні: 41% єдиного соціального внеску і податок на доходи фізичних осіб — ще 17%.

Прем’єр-міністр повідомив, що Уряд виносить на обговорення кілька варіантів підходів «якісних і кардинальних змін» в оподаткуванні заробітної плати.

Один із варіантів озвучений таким чином: «Ми пропонуємо встановити фіксовану плату будь-якому працюючому з мінімальної заробітної платні, яка буде складати 41%. Далі все, що вище мінімальної заробітної платні, ми пропонуємо оподатковувати не 41%, а 15%. Майже трикратне зменшення єдиного соціального внеску».

«Інша модель — ми ставимо оподаткування мінімальної заробітної платні в розмірі 37%, зменшуємо таким чином базу на 4%, але оподатковуємо тоді не 15%, а 19% всі суми, які вищі за мінімальну зарплату», — пояснив Глава Уряду.

Якщо розглядати це на прикладі, то середній розмір заробітної платні в Україні становить 3650 гривень, тобто три мінімальні заробітні платні. За чинним порядком загальна сума платежів до бюджету із цих коштів становить 2126 гривень. За моделями, які пропонує Уряд, із 3650 гривень платежі до бюджету зменшуються практично на 700 гривень: «А це означає збільшення на 700 гривень доходів простих громадян».

«У реформі єдиного соціального внеску наша пропозиція — оподаткування мінімальної заробітної платні за чинною ставкою, а всього, що вище, — на рівні 15%», — повідомив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк наголосив, що для того, аби не виникло «провалів» у Пенсійному та інших фондах, Уряд пропонує діяти за принципом соціальної справедливості — змінити систему оподаткування доходів фізичних осіб: «Хто заробляє більше, той платить більше. Хто заробляє менше, той платить менше».

«Тобто ми легалізовуємо та детінізовуємо зарплату, втричі знімаємо навантаження на фонд оплати праці. Але ті, хто заробляє багато, виконують свою соціальну функцію — сплачують податки. Цими податками ми скомпенсовуємо ту дірку, яка з’явиться в бюджеті для пенсій і інших соціальних виплат», — пояснив він.

Кабінет Міністрів запропонував шість моделей оподаткування доходів фізичних осіб. Окрім того, Уряд вважає за потрібне уніфікувати ставки для пасивних доходів фізичних осіб: «Зараз їх дуже багато. Якщо різні ставки, то всі тікають від оподаткування. Ми вважаємо, що до пасивних доходів повинна застосуватися єдина ставка — 15%».

Ця ставка не застосовуватиметься до дивідендів, адже з них сплачується податок на прибуток. «Ми не можемо допускати подвійного оподаткування, тому на дивіденди — спеціальна процедура оподаткування», — пояснив Арсеній Яценюк.

Стало також відомо, що Державна фіскальна служба пропонує кардинально змінити підходи в адмініструванні податків, зокрема встановити єдиний звітний період: «Усі звіти подаються один раз на квартал». Планується зменшення кількості не лише звітів, але й платежів. Окрім того, Державна фіскальна служба введе систему єдиного вікна подання звітності.

«Це перший блок нашої податкової та економічної реформи. Було 22 податки — стає 9. Була сплата податку на прибуток по податковій звітності — ми її скасовуємо та будемо платити по бухгалтерській звітності. Низку податків і зборів ми реформуємо і трансформуємо, та радикально покращуємо адміністрування і систему сплати податків і зборів», — підсумував Арсеній Яценюк.

«Що стосується єдиного соціального внеску, ми втричі зменшуємо навантаження на фонд заробітної платні, детінізовуємо зарплати й вводимо принцип справедливого оподаткування доходів громадян. Менше заробляєш — менше платиш податків. Більше заробляєш — сплатиш більше податків», — додав Глава Уряду.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги