Головбух

Наслідки відсутності первинних документів у зв’язку з реорганізацією підприємства

  • 7 серпня 2014
  • 53

ВАСУ визнав відсутніми підстави для задоволення позовних вимог підприємства про скасування податкового повідомлення-рішення, яким останньому визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток

ВАСУ, погодившись із судами попередніх інстанцій, визнав відсутніми підстави для задоволення позовних вимог підприємства про скасування податкового повідомлення-рішення, яким останньому визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток. Підставою для прийняття цього податкового повідомлення-рішення стала виявлена перевіркою відсутність низки первинних документів, журналів-ордерів.

При цьому доводи позивача про те, що у зв’язку з перереєстрацією підприємства та зміною власника, фінансово-господарські документи від попереднього власника не були передані новому директору, на думку судів, є необґрунтованим. Це не звільняє позивача від відповідальності та обов’язку щодо належної організації бухгалтерського обліку і відновлення втрачених первинних документів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Зокрема, відповідно до пункту 44.5 Податкового кодексу України, у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов’язаний:

  • у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити про це податковий орган за місцем обліку;
  • протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження відповідного повідомлення до податкового органу, відновити втрачені документи.

Однак наданою можливістю та часом позивач так і не скористався, у відведений йому законодавством строк (90 календарних днів) необхідних дій з відновлення документації не вчинив (заяв про втрату до правоохоронних органів подано не було, оголошень у ЗМІ про втрату підприємством документів, які підтверджують здійснення ним підприємницької діяльності, опубліковано не було тощо). Це не заперечувалось і самим позивачем у ході розгляду справи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги