Головбух

МОЗ України пропонує перереєстровувати лікарські засоби один раз

  • 11 серпня 2014
  • 12

Із дня державної перереєстрації Міністерство охорони здоров’я України пропонує застосовувати ліки протягом необмеженого строку

Міністерство охорони здоров’я України адаптує фармацевтичне законодавство до європейських вимог. Про це Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій розповів у програмі «Власний погляд» на телеканалі «Рада».

Міністр зазначив, що за чинним законом «Про лікарські засоби» необхідно постійно отримувати дозволи, що створює умови для можливих корупційних проявів. «Зараз кожні п’ять років для перереєстрації лікарських засобів потрібно збирати повний пакет документів і домовлятись з чиновниками. Відповідно до розробленого МОЗ України законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» (щодо обігу лікарських засобів та державного контролю якості ввезених на територію України лікарських засобів)», який Уряд підтримав на засіданні 7 серпня 2014 року, лікарський засіб після першої реєстрації потрібно буде перереєструвати лише один раз — через п’ять років», — сказав Олег Мусій. Із дня державної перереєстрації ліки пропонується застосовувати протягом необмеженого строку.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

«Після закінчення строку, протягом якого було дозволено застосування лікарського засобу в Україні, його подальше застосування можливе за умови перереєстрації. Після перереєстрації строк застосування в Україні лікарського засобу не обмежується. Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватись до закінчення їх терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці», — зазначається в законопроекті.

Цей документ відповідає Директиві 2001/83/ЄС (Стаття 24) Європейського Парламенту. Сьогодні процедура реєстрації лікарських засобів в Україні гармонізована із законодавством Європейського союзу, тому необхідність проведення перереєстрації втрачає сенс. Норма, що дозволяє використовувати ліки, термін дії реєстраційного посвідчення яких закінчився, але вони є придатними (за кінцевою датою), дасть змогу раціонально використовувати державні кошти, забезпечити безперервний доступ пацієнтів до лікарських засобів. Це також може вирішити проблему обігу залишків лікарських засобів, що вже були закуплені, пройшли державний контроль та розподілені у лікувальні заклади протягом дії реєстраційного посвідчення на них, використовувались у лікувальному процесі та включені до затверджених схем лікування.

Також, за словами Міністра, саму процедуру перереєстрації буде пришвидшено. Олег Мусій висловив сподівання, що законопроект буде подано на розгляд парламенту як невідкладний.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги