Відбитки пальців отримали статус основного біометричного параметра закордонного паспорта

11 серпня 2014 14
Відтепер відбитки пальців рук визначаються як одні з основних, а не додаткових біометричних даних особи

Унесено зміни до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI.

 Відповідно до змін, відбитки пальців рук визначаються як одні з основних, а не додаткових (як передбачалось у попередній редакції закону) біометричних даних особи та будуть вноситись на безконтактний електронний носій документів для виїзду за кордон, що дозволить ідентифікувати особу під час перетину кордонів.

Внесення до безконтактного електронного носія відцифрованих відбитків пальців рук здійснюватиметься виключно за згодою особи-заявника у разі оформлення нею паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, проїзного документа біженця.

При цьому передбачено, що після внесення до безконтактного електронного носія відцифровані відбитки пальців рук особи вилучатимуться з Реєстру та знищуватимуться.

У разі відмови особи через свої релігійні переконання від внесення до безконтактного електронного носія відцифрованих відбитків пальців рук їй гарантується право отримати відповідний документ без електронного носія.

Уточнено також, що відцифровані відбитки пальців рук особи отримуються після досягнення нею дванадцятирічного віку

Більш детальний порядок отримання, вилучення з Реєстру та знищення відцифрованих відбитків пальців рук буде встановлений урядом.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль