Головбух

Як імпортеру ліків підтвердити право на пільгову семивідсоткову ставку ПДВ?

  • 13 серпня 2014
  • 12

Держпідприємництво вважає, що право на пільгову семивідсоткову ставку ПДВ у межах клінічних випробувань імпортер ліків має підтверджувати одним документом — дозволом на проведення таких випробувань

На сьогодні в межах клінічних випробувань пацієнти мають можливість отримувати ліки, які не зареєстровані в Україні, та які у деяких випадках для них залишаються останньою надією. Загальна кількість таких лікарських засобів співставна з державними закупівлями, тобто йдеться про сотні мільйонів гривень.

На днях у Держпідприємництві відбулася нарада за участю представників МОЗ, Мінфіну, Фіскальної служби та ЄБА. Держпідприємництво занепокоєне актуальною проблемою оподаткування лікарських засобів, що ввозяться на територію України з метою проведення клінічних випробувань. Імпорт таких ліків оподатковується за ставкою ПДВ 20%, тож наразі необхідно узгодити з митницею питання, який документ дозволить оподатковувати їх імпорт за ставкою 7%.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

За результатами зустрічі, усі учасники дійшли однозначної згоди, що для підтвердження права суб’єкта на застосування пільгової ставки за ввезення ліків у рамках клінічних випробувань достатньо лише одного документу — дозволу на клінічні випробування, який оформлюється рішенням МОЗу за результатами висновку експертного центру.

У Держпідприємництві на розгляді знаходиться проект наказу МОЗу, яким вносяться зміни до порядку проведення клінічних випробувань лікарських засобів, затвердженого наказом від 23.09.2009 № 690. Пропозиції, висловлені учасниками на нараді, будуть сформульовані Держпідприємництвом спільно з ЄБА та рекомендовані для врахування МОЗом у своєму проекті наказу. При цьому Держпідприємництво підкреслює на важливості чіткого прописання термінів проведення клінічних випробувань та назв ліків і лікарських засобів — тобто за семивідсотковою ставкою мають оподатковуватись ліки, які завозяться лише в межах визначеного терміну та за певними назвами.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги