МОЗу запропонували відмовитися від листків непрацездатності

13 серпня 2014 12
Держпідприємництво вважає, що відмова від виготовлення та закупівлі лікарняних листів призведе до економії бюджетних коштів

Держпідприємництво, з метою скасування паперових примірників бланків листка тимчасової непрацездатності, неодноразово зверталося до МОЗу з пропозицією запровадження електронного реєстру (обліку) втрати тимчасової працездатності (далі — Реєстр). При цьому відомством пропонувалося надати індивідуальні ключі доступу лікарям до Реєстру, завдяки яким вони самостійно вноситимуть дані про тимчасову непрацездатність пацієнта.

Окрім цього, лікар мав би змогу надавати пацієнту відомості у звичайній паперовій формі із зазначенням номеру запису в Реєстрі, часу непрацездатності та ставити свої реквізити (підпис лікаря з написаним власноруч прізвищем, іменем, по-батькові, а також печаткою).

Особа, у свою чергу, надаватиме такі відомості до відділу кадрів за місцем роботи, який самостійно перевірятиме достовірність наданих відомостей про тимчасову непрацездатність особи шляхом доступу до Реєстру та передаватиме дані до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Створення Єдиного реєстру лікарняних, на думку Держпідприємництва, має забезпечити оперативний облік і контроль усіх виданих і продовжених листків непрацездатності медичними закладами різних форм власності, а також здійснення моніторингу захворюваності та поширеності хвороб задля планування комплексу профілактичних заходів та підвищення ефективності санаторно-курортного лікування.

Також це дасть змогу щорічно економити близько 3 мільйонів гривень Державного бюджету України, які на даний час, витрачаються на виготовлення та закупівлю бланків листків тимчасової непрацездатності.

Проте нещодавно до Держпідприємництва надійшов на погодження законопроект, яким МОЗ запропонував доповнити Основи законодавства України про охорону здоров’я в частині покладення на себе функції визначення порядку забезпечення бланками листка непрацездатності закладів охорони здоров’я.

Нагадаємо, що закупівля листків непрацездатності здійснюється за відповідною бюджетною програмою. Розподіл листків непрацездатності, закуплених у централізованому порядку за бюджетні кошти, на відповідний рік здійснюється шляхом видання МОЗом наказу, що передбачено урядовою постановою.

Тобто на сьогоднішній день жодних проблем щодо забезпечення бланками листка непрацездатності закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарів, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи — підприємці, не вбачається.

Позиція ж Держпідприємництва залишається незмінною — паперові примірники бланків листка тимчасової непрацездатності потрібно скасувати та запровадити електронний реєстр (обліку) втрати тимчасової працездатності.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль