Робоча ситуація дня: Утримуємо ПДФО із зарплати учасника бойових дій

14 серпня 2014 46
На підприємстві працюють учасники бойових дій. Чи потрібно утримувати податок на доходи фізичних осіб та які пільги існують для таких працівників?

На підприємстві працюють учасники бойових дій. Чи потрібно утримувати податок на доходи фізичних осіб та які пільги існують для таких працівників?

Так, потрібно.

На жаль, зарплата таких працівників не звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). І от чому.

Повний перелік пільг учасникам бойових дій встановлений статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (далі — Закон № 3551). Зокрема, у пункті 18 Закону № 3551 вказано, що учасники бойових дій мають пільги зі сплати податків, зборів, мита й інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства. Тож для з’ясування особливостей оподаткування зарплати звернемось до Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 164.2.1 ПК, оподаткуванню ПДФО підлягають доходи у вигляді зарплати, нараховані відповідно до умов трудового договору (контракту).

Перелік доходів, які не включають до оподатковуваного доходу, наведено у статті 165 ПК. Однак про зарплату учасників бойових дій там ані слова, тож оподатковувати її ПДФО потрібно на загальних підставах.

Водночас Податковим кодексом передбачено для учасників бойових дій пільгу у вигляді підвищеного розміру податкової соціальної пільги (ПСП).

Так, учасники бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551, мають право на 150% ПСП (пп. «е» пп. 169.1.3 ПК). Інваліди І і ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551, мають право на 200% ПСП (пп. «б» пп. 169.1.4 ПК).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль