Головбух

Робоча ситуація дня: Утримуємо ПДФО із зарплати учасника бойових дій

  • 14 серпня 2014
  • 46

На підприємстві працюють учасники бойових дій. Чи потрібно утримувати податок на доходи фізичних осіб та які пільги існують для таких працівників?

На підприємстві працюють учасники бойових дій. Чи потрібно утримувати податок на доходи фізичних осіб та які пільги існують для таких працівників?

Так, потрібно.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

На жаль, зарплата таких працівників не звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО). І от чому.

Повний перелік пільг учасникам бойових дій встановлений статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ (далі — Закон № 3551). Зокрема, у пункті 18 Закону № 3551 вказано, що учасники бойових дій мають пільги зі сплати податків, зборів, мита й інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства. Тож для з’ясування особливостей оподаткування зарплати звернемось до Податкового кодексу України (ПК).

Згідно з підпунктом 164.2.1 ПК, оподаткуванню ПДФО підлягають доходи у вигляді зарплати, нараховані відповідно до умов трудового договору (контракту).

Перелік доходів, які не включають до оподатковуваного доходу, наведено у статті 165 ПК. Однак про зарплату учасників бойових дій там ані слова, тож оподатковувати її ПДФО потрібно на загальних підставах.

Водночас Податковим кодексом передбачено для учасників бойових дій пільгу у вигляді підвищеного розміру податкової соціальної пільги (ПСП).

Так, учасники бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551, мають право на 150% ПСП (пп. «е» пп. 169.1.3 ПК). Інваліди І і ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни, на яких поширюється дія Закону № 3551, мають право на 200% ПСП (пп. «б» пп. 169.1.4 ПК).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги