Головбух

Обмежено втручання контролюючих органів у діяльність бізнесу в ході перевірок

  • 15 серпня 2014
  • 24

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо обмеження неправомірного або зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб’єктів господарювання

Внесено зміни до деяких законодавчих актів України щодо обмеження неправомірного або зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб’єктів господарювання.

Змінами уточнено порядок комплексного проведення планових заходів з контролю і умови проведення позапланових перевірок. Зокрема, передбачено, що план здійснення перевірок на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу держнагляду (контролю) не пізніше ніж за 10 днів до початку відповідного планового періоду. План здійснення перевірок на наступний плановий період має містити конкретні календарні дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

При цьому неприпустимим визнано проведення перевірок суб’єктів господарювання:

  • за анонімними та іншими необґрунтованими заявами (відповідальність осіб за подання таких заяв — невідворотна);
  • різними органами держнагляду (контролю) з одного й того самого питання.

Крім цього, забороняється протягом одного року проведення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб’єкта господарювання.

Під час проведення заходів державного нагляду (контролю) не допускається вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством.

У разі ж заподіяння шкоди фізичній чи юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу держнагляду (контролю), така шкода відшкодовуватиметься за рахунок коштів відповідних бюджетів, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини такої посадової або службової особи.

У зв’язку з цим Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено, зокрема, статтею 16621, яка встановлює розмір відповідальності посадових осіб контролюючих органів за порушення порядку здійснення перевірок у сфері госпдіяльності — штраф від 50 до 150 нмдг (від 850 до 2550 грн.) — та конкретизує види таких порушень.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини