Головбух

Особливості держреєстрації сільських садиб та будівель, збудованих ще за радянських часів

  • 15 серпня 2014
  • 30

Уряд урегулював питання державної реєстрації права власності на індивідуальні житлові, садові, дачні будинки і споруди, прибудови до них, збудовані ще за радянських часів

Уряд урегулював питання державної реєстрації права власності на індивідуальні житлові, садові, дачні будинки і споруди, прибудови до них, збудовані ще за радянських часів (до 05.08.1992) та розташовані на територіях сільських рад, за відсутності документів, що підтверджують виникнення або перехід права власності. Зокрема, вніс відповідні зміни до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2013 № 868.

Так для проведення держреєстрації прав з видачею свідоцтва на такі заявник повинен подати:

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

  • документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку (це може бути рішення сільради щодо передачі (надання) земельної ділянки у власність або користування);
  • виписку з погосподарської книги, яка надається виконавчим органом сільради, сільським головою (у разі, коли виконавчий орган не створений) або відповідною архівною установою;
  • техпаспорт на об’єкт нерухомого майна (у разі, коли у виписці з погосподарської книги відсутні відомості про технічні характеристики об’єкта нерухомого майна).

Причому заінтересованою особою у такому разі визнається особа, за якою закріплені особові рахунки в погосподарських книгах відповідних сільських рад.

Крім того, урядовцями внесено низку змін, згідно з якими заявникам під час подачі окремих документів на вчинення необхідних реєстраційних дій уже не потрібно буде завіряти ці документи у нотаріуса.

Нова редакція Порядку, на відміну від попередньої, також містить вимогу, згідно з якою документи, подані особою, що залучала кошти фізичних та юридичних осіб (замовником будівництва), після виготовлення електронних копій шляхом сканування та розміщення у Державному реєстрі прав, мають бути повернені такій особі.

Постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини