Чи є підстави дня утримання військового збору з декретних?

19 серпня 2014 31
Під час сеансу телефонної гарячої лінії в ГУ ДФС у Деснянському районі м. Києва розглянули, чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума допомоги по вагітності та пологах

Під час сеансу телефонної гарячої лінії начальник ГУ ДФС у Деснянському районі м. Києва Сергій Аксюков відповідав на запитання щодо військового збору.

Зокрема, він пояснив, чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума допомоги по вагітності та пологах.

Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є доходи фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, то під час визначення об’єкту оподаткування в частині зарплатних виплат слід керуватися підпунктом 14.1.148 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.

Також із метою визначення об'єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб використовується Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5. Саме на цей документ посилається Міндоходов у листі від 06.08.2013 № 9531/5/99-99-17-03-03-16.        

Сума допомоги по вагітності та пологах не відноситься до фонду оплати праці відповідно до підпункту 3.2 Інструкцій № 5. Тому підстав дня утримання військового збору з декретних немає. Із декретних необхідно утримувати лише єдиний внесок.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль