Головбух

Позиція ВАСУ щодо реквізитів касових чеків

  • 19 серпня 2014
  • 28

Неточне зазначення в розрахункових касових чеках назв господарських одиниць та адреси їх розташування не впливає на ідентифікацію особи, яка здійснила розрахунки, та на зміст розрахункових операцій

Вищий адміністративний суд України роз’яснив, що неточне зазначення в розрахункових касових чеках назв господарських одиниць та адреси їх розташування не впливає на ідентифікацію особи, яка здійснила розрахунки, та на зміст розрахункових операцій. Недоліки реквізитів розрахункового документа не прирівняно до відсутності розрахункового документа. Саме так зазначено в Положенні про форму та зміст розрахункових документів, затвердженому наказом ДПА від 01.12.2000 № 614 (далі —Положення).

Зокрема, у справі, яка розглядалася, було встановлено, що податковим органом було неправильно зроблено висновок щодо проведення розрахункових операцій без видачі відповідних розрахункових документів з огляду на те, що в касових чеках неправильно було зазначено назви господарських одиниць. Точніше — замість назв «магазин» та «склад» зазначили назву юридичної особи, а також не вказали їх повну адресу (відсутня назва населеного пункту).На підставі акту перевірки податковий орган  прийняв рішення, за яким до підприємства за порушення пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1997 № 265/95-ВР було застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 312 109,40 грн.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Колегія суддів ВАСУ вважає, що недоліки реквізитів розрахункового документа не прирівняно в Положенні до відсутності розрахункового документа, а відтак відсутні підстави для застосування до підприємства суми штрафних санкцій.

Ухвалою ВАСУ касаційну скаргу податкової інспекції відхилено, постанову апеляційного адміністративного суду залишено без змін.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини