Електронне адміністрування для акцизного податку

13 січня 2016 69
Для платників акцизного податку з 1 березня 2016 року впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального

Для платників акцизного податку з 1 березня 2016 року впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП). Відтак, збільшено коло платників акцизного податку, а саме — додано суб’єктів господарювання, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 Податкового кодексу України; ПК).

Особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягатимуть обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб/місцем проживання фізичних осіб — підприємців до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація такого платника податку буде здійснюватись на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального відповідної заяви.

У межах СЕАРП вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно до податкових накладних з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям. При ненаданні акцизної накладної або порушенні правил її складання покупець матиме право подати скаргу на винну особу — продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування. Ці накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Також передбачено нові види фінансової відповідальності. Так, здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку тягне за собою накладання штрафу на юридичних та фізичних осіб — підприємців у розмірі 100% вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПК).

Вводяться штрафи за порушення строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них від 2% до 50% залежно від порушення терміну реєстрації (ст. 1202 ПК).

Усі ці зміни передбачені Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль