Головбух

За несплату військового збору передбачена відповідальність

  • 28 серпня 2014
  • 24

Згідно з вимогами чинного законодавства, за ненарахування, неутримання та несплату військового збору до податкових агентів застосовується фінансова адміністративна відповідальність

Згідно з вимогами чинного законодавства, за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) військового збору до податкових агентів застосовується фінансова відповідальність (у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені) та адміністративна відповідальність.

Нагадаємо, що відповідно до підпункту 1.6 пункту 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України (далі — ПКУ), платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та у спосіб, визначені статтею 176 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані нести відповідальність у випадках, визначених ПКУ.

За ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету (п.127.1 ст. 127 ПКУ). За ті ж дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Штраф у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, буде застосовано за дії, передбачені абзацом першим пункту 127.1 статті 127 ПКУ, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше.

Вищезгадані штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом під час проведення перерахунку цього податку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 ПКУ, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року.

Крім того, відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПКУ, у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом під час виплати (нарахування) доходів на користь платників податків — фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня. Така пеня нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків — фізичних осіб.

Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів із питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності (п. 112.1. ст. 112 ПКУ).

Відповідно до статті 163-4 Кодексу про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, передбачено попередження або застосування штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян — суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл