Головбух

Неузгоджене грошове зобов’язання не враховується у податковій звітності

  • 28 серпня 2014
  • 25

Нормами чинного податкового законодавства не встановлено обов’язок платника податку враховувати у податковій звітності суму неузгодженого грошового зобов’язання

Нормами чинного податкового законодавства не встановлено обов’язок платника податку враховувати у податковій звітності суму неузгодженого грошового зобов’язання. А тому сума неузгодженого податкового зобов’язання правомірно не врахована платником податку до моменту її узгодження при розрахунку податкових зобов’язань, податкового кредиту, визначення від’ємного значення та бюджетного відшкодування ПДВ наступного податкового звітного періоду.

На цьому наголосив ВАСУ, погодившись із висновками судів попередніх інстанцій про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог платника податків та скасування спірних податкових повідомлень-рішень.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Зокрема, безпідставними визнано доводи податкового органу про те, що платником при поданні податкової звітності не було враховано висновки, зазначені в акті про результати документальної планової виїзної перевірки. Адже останнім було оскаржено податкові повідомлення-рішення, винесені на підставі цього акту документальної планової виїзної перевірки спочатку в адміністративному, а потім і у судовому порядку.

Згідно ж із пунктом 56.18 Податкового кодексу України (ПК), при зверненні платника податків зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Отже, висновки податківців про зменшення платнику від’ємного значення ПДВ, зроблені за результатами перевірки, у цьому випадку є неузгодженими, а показники декларації з ПДВ платником були визначені у повній відповідності до вимог чинного законодавства. Відповідно, у податкового органу були відсутні підстави для зменшення позивачу залишку від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Щодо посилання податківців на те, що платником при поданні податкової звітності  не було враховано доповнення до акту перевірки, то ще суд першої інстанції вказав, що жодним нормативно-правовим актом України не передбачено право податкових органів на зміну, доповнення чи скасування оформленого та врученого відповідно до законодавства акта документальної перевірки шляхом видання «доповнень» або «листів». Дані обставини підтверджуються й позицією ДПСУ викладеній у податковій консультації від 27.08.2012 року № 850/0/61-12/22-2315. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл