Головбух

Дата, з якої припиняється нарахування пені за порушення антимонопольного законодавства

  • 28 серпня 2014
  • 46

Нарахування пені при порушенні законодавства про захист економічної конкуренції припиняється саме з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу, а не з дня набрання цим рішенням законної сили

Нарахування пені при порушенні законодавства про захист економічної конкуренції припиняється саме з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу, а не з дня набрання цим рішенням законної сили. Такої думки дійшов Верховний Суд України, погодившись із рішеннями судів попередніх інстанцій щодо неправомірності стягнення пені з приватного підприємства, нарахованої відділенням Антимонопольного комітету України (АМК) за прострочення сплати штрафу. При цьому суди керувалися виключно нормами чинного законодавства.

Зокрема, згідно з частинами 2, 3, 5 статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 № 2210-III (далі — Закон № 2210) особа, на яку накладено штраф за рішенням органу АМК, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про його накладення. За кожен день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5% від суми штрафу. При цьому розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу АМК.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Водночас установлено, що нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.

Тобто наведеною нормою права чітко визначено подію, з настанням якої законодавець пов’язує припинення нарахування пені. У разі припинення нарахування пені — день прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу. При цьому будь-які застереження щодо набрання відповідним рішенням законної сили у статті 56 Закону № 2210 відсутні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл