Робоча ситуація дня: Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації та місцезнаходження різні

28 серпня 2014 39
Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації юридичної особи та місцезнаходження різні?

Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації юридичної особи та місцезнаходження різні?

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України (ПК). Це передбачає підпункт 1.4 пункту 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПК.

Тобто в питанні сплати (перерахування) військового збору діють ті ж правила, що й для податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Згідно з підпунктом 168.4.1 ПК, ПДФО зараховується до бюджету згідно з вимогами Бюджетного кодексу України (БК).

Так, статтею 64 БК визначено, що ПДФО, нарахований на доходи, що виплачуються фізичній особі, зараховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) податкового агента — юридичної особи.

Однак ця норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету. А згідно з частиною 2 статті 29 БК, військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Із врахуванням зазначеного юридична особа має сплачувати військовий збір на відповідний рахунок державного бюджету, відкритий в органі Держказначейства, за своїм місцезнаходженням.

При цьому місцезнаходженням юридичної особи вважається її податкова адреса. Тобто це відомості, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (п. 45.2 ПК).

Отже, у даному випадку юридична особа має сплачувати військовий збір на рахунок державного бюджету не за фактичним місцезнаходженням, а за місцем податкової адреси (реєстрації).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль