Головбух

Робоча ситуація дня: Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації та місцезнаходження різні

  • 28 серпня 2014
  • 39

Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації юридичної особи та місцезнаходження різні?

Куди сплачувати військовий збір, якщо місце реєстрації юридичної особи та місцезнаходження різні?

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України (ПК). Це передбачає підпункт 1.4 пункту 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПК.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Тобто в питанні сплати (перерахування) військового збору діють ті ж правила, що й для податку на доходи фізичних осіб (ПДФО).

Згідно з підпунктом 168.4.1 ПК, ПДФО зараховується до бюджету згідно з вимогами Бюджетного кодексу України (БК).

Так, статтею 64 БК визначено, що ПДФО, нарахований на доходи, що виплачуються фізичній особі, зараховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) податкового агента — юридичної особи.

Однак ця норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету. А згідно з частиною 2 статті 29 БК, військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Із врахуванням зазначеного юридична особа має сплачувати військовий збір на відповідний рахунок державного бюджету, відкритий в органі Держказначейства, за своїм місцезнаходженням.

При цьому місцезнаходженням юридичної особи вважається її податкова адреса. Тобто це відомості, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (п. 45.2 ПК).

Отже, у даному випадку юридична особа має сплачувати військовий збір на рахунок державного бюджету не за фактичним місцезнаходженням, а за місцем податкової адреси (реєстрації).

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл