Головбух

«Єдинникам» на замітку

  • 29 серпня 2014
  • 40

Фахівці ДФС у Дніпропетровській області дали роз’яснення з приводу деяких запитань щодо сплати єдиного податку

Сума компенсації витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового збору та держмита у «єдинника»

Сплачені фізичної особою — підприємцем — платником єдиного податку суми компенсаційних витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, судового збору та державного мита, повернуті за рішенням суду третьої особою на її поточний рахунок, включаються до доходу такого платника єдиного податку.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Дохід від комісійної торгівлі у «єдинника»

Доходом платника єдиного податку фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати та відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Згідно з договором комісії, одна сторона (комісіонер) зобов’язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Таким чином, доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є розмір отриманої винагороди виключно за здійснення послуг за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами.

Тобто, доходом фізичної особи — підприємця, що є платником єдиного податку, є вся сума коштів, що надійшла йому за договором комісії у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Яка сума вважається доходом ФОП платника ЄП у разі використання платіжних терміналів під час здійснення розрахунків: загальна чи за вирахуванням комісії банку?

У разі використання платіжних терміналів під час здійснення розрахунків за товари (послуги) доходом фізичної особи — платника єдиного податку вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл