Головбух

Роз’яснення щодо коригування ПДВ

  • 29 серпня 2014
  • 29

Податківці роз’яснили порядок складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси та податкові насідки такого списання

Податківці роз’яснили порядок складання розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси та податкові насідки такого списання.

Зокрема, на дату отримання авансового платежу від покупця постачальник нараховує податкові зобов’язання з ПДВ. Але якщо у подальшому договір постачання товарів/послуг не виконано, товари/послуги не поставлено протягом терміну позовної давності, і постачання інших товарів/послуг, в оплату яких можуть бути зараховані ці кошти, здійснюватися не буде, то кредиторська заборгованість по отриманому авансу списується. У зазначеній ситуації постачальник має право зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Що стосується коригування ПДВ, то відповідно до пункту 192.1 Податкового кодексу України, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту підлягають коригуванню якщо:

  • після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала,
  • при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

У разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. У свою чергу покупець, при отриманні розрахунку коригування, має засвідчити факт такого отримання підписом з зазначенням дати отримання документу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги