Робоча ситуація дня: Отримання виручки та надання позики крізь призму готівкових лімітів

29 серпня 2014 12
Протягом одного дня в касу підприємства надійшла плата за надані послуги від однієї фізособи на суму 120 тис. грн. та від іншої — на суму 145 тис. грн. Цього ж дня підприємство надало працівнику позику в розмірі 250 тис. грн. Чи порушують такі дії ліміти готівкових розрахунків?

Протягом одного дня в касу підприємства надійшла плата за надані послуги від однієї фізособи на суму 120 тис. грн. та від іншої — на суму 145 тис. грн. Цього ж дня підприємство надало працівнику позику в розмірі 250 тис. грн. Чи порушують такі дії ліміти готівкових розрахунків?

Гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством протягом одного дня за товари (роботи, послуги) становить 150 тис. грн. (п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004 № 637; п. 1 постанови НБУ від 06.06.2013 № 210).

У листі від 24.01.2014 № 11-116/3159 Нацбанк роз’яснив, що зазначена вимога стосується розрахунків:

  • як фізособи-платника з підприємством-отримувачем, так і підприємства-платника з фізособою-отримувачем;
  • за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, у тому числі розрахунків за договорами, пов’язаними з наданням чи поверненням позики.

Тобто у даній ситуації операції з отримання виручки від різних фізосіб на суми 120 тис. грн. та 145 тис. грн. не виходять за рамки лімітів, а видача позики на суму 250 тис.  грн. порушує встановлений ліміт.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль