Сьогодні українська гривня святкує День народження

2 вересня 2014 28
Сьогодні нашій рідній гривні виповнилося 17 років

Сьогодні нашій рідній гривні виповнилося 17 років.

Адже саме 2 вересня 1996 року в Україні, відповідно до Указу тодішнього Президента України Леоніда Кучми від 25.08.1996, розпочалася грошова реформа. В обіг була введена національна валюта України, що замінила карбованець, — гривня. Нова грошова одиниця вводилася в прив’язці до курсу долара. Тоді за одну гривню можна було придбати 66 центів.

Як розмінну монету введено було копійку. Щодо назви розмінної монети, то для неї пропонувалися назви «сотий», «резана», але врешті було віддано перевагу звичній уже «копійці».

Отже, починаючи з 02.09.1996 всі видачі готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки у новій національній валюті.

Із цього ж дня почався й обмін карбованців на гривні. Обмін грошей здійснювався в співвідношенні 100 000 карбованців на 1 гривню. У такому ж співвідношенні були перераховані і всі ціни, заробітна плата, тарифи, пенсії, стипендії, грошові кошти на рахунках усіх підприємств, організацій і установ. Крім цього були перераховані в гривню і внески всіх українців.

До 16.09.1996 у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Але вже після 16 вересня приймання карбованців було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України стала гривня, якою ми користуємося і по сей день.

Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, в результаті якої було створено один з невід’ємних атрибутів державності — національні гроші.

Сьогодні в Україні в обігу перебувають такі номінали національної грошової одиниці — 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень.

До речі, у серпні 2013 року швейцарські фінансисти визнали українську гривню найкрасивішою валютою у світі. Таке рішення прийнято за підсумками щорічного засідання комісії з питань естетики Міжнародного фінансового банку. І цього високого звання гривня удостоєна вже вдруге. У 2008 році той же Міжнародний фінансовий банк назвав українські гроші найкрасивішими, до того ж гривня була визнана найбільш стійкою валютою до зносу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль