Головбух

Сьогодні українська гривня святкує День народження

  • 2 вересня 2014
  • 28

Сьогодні нашій рідній гривні виповнилося 17 років

Сьогодні нашій рідній гривні виповнилося 17 років.

Адже саме 2 вересня 1996 року в Україні, відповідно до Указу тодішнього Президента України Леоніда Кучми від 25.08.1996, розпочалася грошова реформа. В обіг була введена національна валюта України, що замінила карбованець, — гривня. Нова грошова одиниця вводилася в прив’язці до курсу долара. Тоді за одну гривню можна було придбати 66 центів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Як розмінну монету введено було копійку. Щодо назви розмінної монети, то для неї пропонувалися назви «сотий», «резана», але врешті було віддано перевагу звичній уже «копійці».

Отже, починаючи з 02.09.1996 всі видачі готівки з кас банків (у тому числі для виплати заробітної плати, пенсій та інших доходів), безготівкові розрахунки здійснювались тільки у новій національній валюті.

Із цього ж дня почався й обмін карбованців на гривні. Обмін грошей здійснювався в співвідношенні 100 000 карбованців на 1 гривню. У такому ж співвідношенні були перераховані і всі ціни, заробітна плата, тарифи, пенсії, стипендії, грошові кошти на рахунках усіх підприємств, організацій і установ. Крім цього були перераховані в гривню і внески всіх українців.

До 16.09.1996 у готівковому обігу одночасно вільно використовувалися як гривні, так і карбованці з поступовим вилученням останніх. Але вже після 16 вересня приймання карбованців було припинено, і єдиним законним засобом платежу на території України стала гривня, якою ми користуємося і по сей день.

Грошова реформа в Україні стала надзвичайною подією для нашої держави, в результаті якої було створено один з невід’ємних атрибутів державності — національні гроші.

Сьогодні в Україні в обігу перебувають такі номінали національної грошової одиниці — 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 гривень.

До речі, у серпні 2013 року швейцарські фінансисти визнали українську гривню найкрасивішою валютою у світі. Таке рішення прийнято за підсумками щорічного засідання комісії з питань естетики Міжнародного фінансового банку. І цього високого звання гривня удостоєна вже вдруге. У 2008 році той же Міжнародний фінансовий банк назвав українські гроші найкрасивішими, до того ж гривня була визнана найбільш стійкою валютою до зносу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини