Рада взялась за додатковий захист прав власників приміщень у багатоквартирних будинках

3 вересня 2014 24
Верховна Рада ухвалила внесення змін щодо недопущення порушень прав власників квартир і нежилих приміщень

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо недопущення порушень прав власників квартир та нежилих приміщень».

Законодавчим актом внесено зміни, спрямовані на запобігання порушенню прав власників приміщень у багатоквартирних будинках з боку посадових осіб об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі — ОСББ), зокрема, шляхом запровадження ОСББ вступних внесків під час прийняття власника приміщень у ОСББ, затягування прийняття власників у члени ОСББ тощо.

Законом забороняється стягнення будь-яких внесків або платежів за вступ до об’єднання.

Законом встановлено, що «членство в об’єднанні набувається на підставі поданої письмової заяви власника (довіреної особи власника) за рішенням виконавчого органу об’єднання. Строк для ухвалення рішення встановлюється статутом та не може перевищувати десяти календарних днів з моменту подання відповідної заяви. Власник вважається членом об’єднання, якщо у встановлений для прийняття рішення строк не отримає письмової відмови. Відмова у прийнятті до об’єднання має бути вмотивованою, містити конкретні підстави такої відмови та може бути оскаржена у судовому порядку. Всі члени об’єднання мають рівні права у вирішенні будь-яких питань діяльності об’єднання незалежно від їхнього статусу, майнового і фінансового стану та інших ознак».

Законом також встановлено, що «рішення загальних зборів оприлюднюється на інформаційних стендах відповідних будинків, а також у будь-який інший передбачений статутом спосіб. Копії рішень загальних зборів надаються під розписку або направляються поштою (рекомендованим листом) на вимогу члена об’єднання або власника, який не є членом об’єднання, не пізніше трьох робочих днів з дня подання відповідної заяви».

Відповідний законопроект зареєстровано за номером 2469а.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль