Головбух

Робоча ситуація дня: Відрядження до Криму. Податкові наслідки

  • 8 вересня 2014
  • 18

Підприємство відряджає працівника до Криму для ведення переговорів з партнерами. Добові нараховуємо у гривні. Як бути із проїздом та проживанням у готелі, які будуть оплачуватись в російських рублях? Чи можна відносити витрати на відрядження до складу витрат, якщо договір не буде укладений?

Підприємство відряджає працівника до Криму для ведення переговорів з партнерами. Добові нараховуємо у гривні. Як бути із проїздом та проживанням у готелі, які будуть оплачуватись в російських рублях? Чи можна відносити витрати на відрядження до складу витрат, якщо договір не буде укладений?

На жаль, проблема співпраці з кримськими партнерами й досі не вирішена. І це завдає великих незручностей бізнесу. Зокрема й при відрядженнях.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Бухгалтер правильно вчинив, що нарахував добові у гривні. Адже відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 № 1207-VII Крим є невід’ємною частиною території України. Отже і відрядження до Криму будуть «українськими» із відповідним розміром добових.

Тепер щодо оплати проїзду та проживання в готелі російськими рублями. Відповідно до пункту 3.3 статті 3 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346-ІІІ гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні.

Використання іноземної валюти на території України як засобу платежу потребує індивідуальної ліцензії на здійснення разової валютної операції (пп. «г» п. 4 ст. 5 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93; далі — Декрет № 15-93). У свою чергу під використанням іноземної валюти розуміють розрахунки за продукцію, роботи, послуги, об’єкти права інтелектуальної власності та інші майнові права (п. 1.3 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою НБУ від 08.02.2000 № 49).

Отже, розрахунки за проїзд та проживання у готелі російськими рублями будуть вважатись порушенням, за яке передбачено штраф у сумі, еквівалентній сумі зазначених валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій (п. 2 ст. 16 Декрету № 16-93).

Плануючи відрядження до Криму підприємство може купити квитки у обидва напрями у місці вибуття до відрядження. Тоді вони будуть оформлені належним чином і такі витрати можна включити до складу податкових.

До того ж і документи, скоріш за все, будуть складені російською мовою, що не дозволить відшкодувати такі витрати працівнику.

Тому поки що радимо утриматись від відряджень до Криму або не відображати у авансових звітах підтвердні документи, які оформлені не у відповідності із чинним законодавством.

З приводу віднесення витрат до складу податкових, якщо договір не буде укладено, зазначимо наступне. Вважаємо, що це не є підставою для виключення даних витрат зі складу податкових. Адже метою відрядження, як зазначено у запитанні, є ведення переговорів, а це зовсім не означає укладення договору. Додатковим аргументом про дійсність відрядження будуть листи-запрошення контрагента.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги