Робоча ситуація дня: ПДВ при безкоштовній передачі бронежилетів

10 вересня 2014 35
Підприємство придбало ТМЦ (бронежилети) для безкоштовного передання іншій організації. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при безкоштовній передачі таких ТМЦ?

Підприємство придбало ТМЦ (бронежилети) для безкоштовного передання іншій організації. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при безкоштовній передачі таких ТМЦ?

Звільнення операцій із ввезення та постачання засобів індивідуального захисту та лікарських засобів від оподаткування ПДВ передбачено Законом України від 01.07.2014 № 1561-VII (далі — Закон № 1561).

Від оподаткування ПДВ звільнено:

  • спецзасоби індивідуального захисту, а саме: бронежилети та каски чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори);
  • нитки та тканини (матеріали) для виготовлення бронежилетів;
  • лікарські засоби та медвироби.

Причому звільняються від оподаткування такі товари лише у разі використання їх для потреб правоохоронних органів, ЗСУ та інших формувань.

Тобто інші товари, не включені до даного переліку, не звільняються від оподаткування ПДВ

Закон № 1561 набрав чинності з 23.07.2014 та має тимчасовий характер: період його дії — на час проведення АТО та/або запровадження воєнного стану.

Це означає, що по операціях з придбання та продажу бронежилетів з цієї дати питань щодо оподаткування не виникає. А от стосовно «перехідних» операцій, коли придбання здійснено до 23.07.2014, а продаж — після 23.07.2014, можливі такі варіанти виходу із ситуації.

Випадки, коли податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються

За правилом, встановленим підпунктом 197.1.15 Податкового кодексу України (ПК), надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, звільняються від оподаткування ПДВ.

Якщо ж організація, якій передаються бронежилети, не благодійна, така пільга не передбачена.

У такому разі придбання бронежилетів з метою безоплатної їх передачі розглядається як використання не в господарській діяльності підприємства. Тоді і податковий кредит з ПДВ при їх придбанні не виникає. Це передбачено пунктом 198.3 ПК.

Однак операції із безоплатного передання бронежилетів розглядаються як операції із постачання товарів (пп. 14.1.191 ПК). Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів (послуг) встановлено пунктом 188.1 ПК. База оподаткування ПДВ визначається на рівні договірної (контрактної) вартості. Оскільки бронежилети передаються безоплатно, то договірна вартість дорівнює нулю.

Отже, у такому разі при безоплатній передачі бронежилетів підприємство не нараховує податкові зобов’язання. Адже податковий кредит при їх придбанні не виникав.

Випадки, коли податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються

У разі якщо за придбаними раніше спецзасобами індивідуального захисту був сформований податковий кредит з ПДВ, при їх реалізації без ПДВ підприємство має нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ (пп. «б» п. 198.5 ПК).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль