Головбух

Одночасна зміна кількості й вартості товару або послуги: як заповнити розрахунок коригування

 • 11 вересня 2014
 • 120

Якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, то суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню

Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?

Згідно з пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК), якщо після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або за повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, то суми податкових зобов’язань і податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міндоходів від 14.01.2014 № 10, визначено, що в разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Відповідно до встановленої форми розрахунку коригування, продавець — платник ПДВ під час його заповнення в разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості зазначає у графах:

 • 1 — дату коригування;
 • 2 — причину коригування;
 • 3 — номенклатуру товару/послуги, кількість і вартість якого/якої коригується;
 • 4 — код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України);
 • 5 — одиницю виміру (грн., шт., кг, м, см, м куб., см куб., л тощо);
 • 6 — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, яка вказана у графі 6 податкової накладної, до якої виписується цей розрахунок коригування;
 • 7 — ціну товару/послуги, вказану у графі 7 такої податкової накладної;
 • 8 — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшується/збільшується ціна товару/послуги, яка вказана у графі 7 такої податкової накладної;
 • 9 — кількість (об’єм, обсяг) товару/послуги, вказану у рядку 6 такої податкової накладної та зменшену/збільшену на значення графи 6 цього розрахунку коригування;
 • 10 (11, 12) — значення зі знаком «-»/«+», на яке зменшуються/збільшуються обсяги постачання без урахування ПДВ.

Під час заповнення графи 10 цього розрахунку коригування в останньому його рядку вказується сума ПДВ зі знаком «-»/«+», на яку коригуються податкові зобов’язання та податковий кредит.

Якщо дата зміни ціни збігається з датою зміни кількості товарів, які повертаються постачальнику або додатково ним відвантажуються, то відповідні записи здійснюються в одному розрахунку. Якщо ж ці події припадають на різні дати, то необхідно виписати два розрахунки.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги