Головбух

Чи включається до доходу вартість послуги з користування програмним забезпеченням, безоплатно отриманим на сайті ДФС

  • 11 вересня 2014
  • 22

Безоплатні адміністративні послуги, які надаються Міндоходів України платникам податків для виконання ними обов’язків, визначених Податковим кодексом та іншими законами України, не можуть розглядатися як доходи платників податків

Чи включається до доходу вартість послуги з користування програмним забезпеченням, безоплатно отриманим на сайті ДФС України?

Відповідно з підпункту 16.1.3 Податкового кодексу України (ПК), платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Пунктом 2 Указу Президента України «Про систему центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 № 1572/99 визначено, що центральні органи виконавчої влади діють на підставі положень, які затверджує Президент України.

Згідно з Положенням про Міністерство доходів і зборів України, затвердженим Указом Президента України від 18.03.2013 № 141/2013, Міндоходів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Міндоходів, відповідно до покладених на нього завдань, зокрема контролює своєчасність подання платниками податків та єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларації, розрахунки тощо), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків і зборів, єдиного внеску.

Організацію, повноваження та порядок діяльності центральних органів виконавчої влади України визначає Закон України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 № 3166-VІ  (далі — Закон № 3166).

Зокрема, статтею 17 Закону № 3166 встановлено, що надання адміністративних послуг і здійснення державного нагляду (контролю) є одним з основних завдань центральних органів виконавчої влади.

Згідно з підпунктом 21.1.3 ПК, посадові особи контролюючих органів зобов’язані забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.

Наказом ДПС України від 30.11.2011 № 187 (далі — наказ № 187) затверджені Стандарти надання адміністративних послуг, у тому числі САП – 44 «Надання платникам податків програмного забезпечення по формуванню податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді» (додаток 43 до наказу № 187) та САП – 45 «Приймання податкової звітності платників податків в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку» (додаток 44 до наказу № 187). Електронний цифровий підпис є однією зі складових зазначених адміністративних послуг.

Отже, безоплатні адміністративні послуги, які надаються Міндоходів України як центральним органом виконавчої влади (у тому числі через офіційний веб-сайт або з делегуванням повноважень територіальним органом Міндоходів України) платникам податків для виконання ними обов’язків, визначених Податковим кодексом та іншими законами України, не можуть розглядатися як доходи платників податків у розумінні термінів, визначених Податковим кодексом України.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги