Головбух

Операція реальна навіть за умови непоставки товару платникові його контрагентом

  • 12 вересня 2014
  • 34

Та обставина, що на момент перевірки підприємству-позивачу не передані товари за договорами із його контрагентом, не свідчить про те, що такі товари придбавались без наявності мети їх використання у господарській діяльності

Та обставина, що на момент перевірки підприємству-позивачу не передані товари за договорами із його контрагентом, на думку ВАСУ, не свідчить про те, що такі товари придбавались без наявності мети їх використання у господарській діяльності. Це також не може бути підставою для зменшення податкового кредиту, який у розглядуваному випадку виник за першою подією — списанням коштів (передплати) з рахунків підприємства.

При цьому суд не визнав вичерпними і посилання податкового органу на той факт, що здійснення підприємством передплати за договорам та відсутність поставки товару більш як 10 днів з моменту її надходження, нездійснення повернення грошових коштів та відсутність вимоги на повернення грошових коштів є беззаперечними свідченнями невиконання сторонами умов договорів.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Адже умови поставки товару належать до виключної компетенції сторін договору, які у даному випадку претензій одна до одної не висували.

Сам же податковий орган не надав жодних доказів, які б ставили під сумнів реальність виконання вказаних операцій з поставки товару підприємству, невідповідність цих операцій дійсному економічному змісту, або засвідчили б наявність інших обставин, що підтверджують недобросовісність підприємства як платника податків та виключають право на формування податкового кредиту.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини