Головбух

Робоча ситуація дня: Системний блок оформлено як набір комплектуючих: як його оприбуткувати

  • 15 вересня 2014
  • 32

Постачальник комп’ютерів для підприємства у видатковій накладній раніше вказував системний блок, а тепер там вказує набір комплектуючих: матплата, процесор, жорсткий диск, блок живлення тощо. Чи можна оприбуткувати системний блок, оформлений такою накладною, як один об’єкт основних засобів?

Постачальник комп’ютерів для підприємства у видатковій накладній раніше вказував системний блок, а тепер там вказує набір комплектуючих: матплата, процесор, жорсткий диск, блок живлення тощо. Чи можна оприбуткувати системний блок, оформлений такою накладною, як один об’єкт основних засобів?

Так, можна.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Відповідно до визначень, наведених у підпункті 14.1.138 Податкового кодексу України (ПК) та пункті 4 П(С)БО 7 «Основні засоби», є два основні критерії для віднесення матеріального активу, який використовується у господарській діяльності, до основних засобів:

  • очікуваний строк корисного використання (експлуатації) перевищує один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік);
  • вартість дорівнює встановленій межі або перевищує її. У податковому обліку вартісна межа складає 2500 грн., а у бухгалтерському обліку вона визначається підприємством самостійно в наказі про облікову політику (п. 5.2 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

Крім того, об’єкт основних засобів має бути закінченим пристроєм з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремленим предметом, призначеним для виконання певних самостійних функцій (п. 4 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

Матеріальні активи, які використовуються понад рік, але не відповідають вартісному критерію, визнаються малоцінними необоротними матеріальними активами (далі — МНМА).

Оскільки підприємство використовуватиме придбаний системний блок як єдине ціле і очікуваний термін його корисного використання складає більше року, то у податковому обліку системний блок, який коштує:

  • не менше 2500 грн., буде об’єктом основним засобів групи 4;
  • менше 2500 грн.,— об’єктом МНМА групи 11 (п. 145.1 ПК).

У бухгалтерському обліку системний блок, який з вартісним критерієм потрапить до складу:

  • основних засобів, спочатку оприбутковується на субрахунок 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів», а після введення в експлуатацію обліковується на субрахунку 104 «Машини та обладнання»;
  • МНМА, оприбутковується на субрахунок 153 «Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів», а після введення в експлуатацію обліковується на субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини

Скачайте зразок заповнення заяви-розрахунку

Приклад заповнення
Нова форма діє для отримання лікарняних та допомоги